ZetaCAD Modülleri

Boru Çapı Optimizasyonu

Tesisat planına bir bütün olarak ele alabilen ZetaCAD, kendi numaraladığı ve gruplandırdığı hatların çaplarını istenirse en optimum değerlerde tasarlayabilir. ZetaCAD’de “boru çapı tasarımı” adı verilen bu özellik sayesinde, hattın toplam kayıpları, malzeme ve imalat maliyetleri, şartname kısıtları, estetik görünüm ve kullanıcının kendi özel şartları dikkate alınarak, bir hattın sahip olması gereken en uygun çap belirlenir. Kullanıcı bu çapları doğrudan kullanabileceği gibi, teknik şartlara uymak kaydıyla tasarım sonrası istediği değişikliği de yapabilir. Daha önceden imal edilmiş tesisatların projelendirilmesinde mevcut belirli çapların kullanıldığı durumlarda da, çap tasarım özelliğini kullanmadan kendi çaplarını girebileceği gibi, bu özellikle çapları ZetaCAD’e tasarlatıp ardından sadece değişiklikleri uygulaması işini oldukça kolaylaştıracaktır. ZetaCAD’de çap tasarımı, Fuzzy Logic temelli yapay zeka algoritmaları ile sağlanmaktadır.

Boru Çapı Optimizasyonu
ABYS Entegrasyonu

ABYS Entegrasyonu

ZetaCAD, Dipos’un (Dijital Proje Onay Sistemi) aktif olduğu illerde, Dipos ile Gaz Dağıtım Firması ABYS (Abone Bilgi Yönetim Sistemi) uygulaması arasında var olan mevcut entegrasyonu kullanabilir. Böylelikle sadece bina kodu bilgisi girilerek, binanın tüm adres ve teknik bilgileri otomatik olarak ABYS’den çekilir ve kapakta kullanılmak üzere proje içersine alınır. Yine birimlerin abone bilgileri sadece birim no girilerek ABYS’den çekilebilir. Öte yandan tamamlanan bir projenin, Dipos’a gönderilmeden önce, ZetaCAD’de tek tuşla ABYS açısından kontrolü sağlanabilir. Böylelikle ilgili bina ve birime o tip projenin verilip verilmeyeceği ABYS’deki durum açısından kontrol edilir. Hangi versiyonlarda ABYS entegrasyonun olduğunu öğrenmek için destekle temas kurunuz.

Katı Model

ZetaCAD’in en güçlü özelliklerinden birisi de, dünyada hiç bir tasarım programında bulunmayan otomatik extrusyon özelliğine sahip katı model gösterimidir. Sadece tasarlanan mimari planı ve üzerine yerleştirilen tesisat planını kullanarak, hiç bir ek 3 boyut işlemi yapılmasına gerek kalmadan, kat planının ve tesisatın 3 boyutlu katı modeli otomatik bir şekilde karşınıza getirilir. ZetaCAD’in yeni versiyonlarında tam foto gerçekçilik kazanan katı model özelliği, birimlerde yer alan tesisatı gerçek dünyada olduğu şekilde izleme ve takip etme imkanı verir. Katı model, proje tasarımını kolaylaştırır, kullanıcının kendi projesini daha kolay algılamasına imkan verir, proje imalatını gerçekleştirecek ustalara görsel bir anlatım imkanı sağlar. Öte yandan proje bürolarının müşterilerine yapacakları işi görsel olarak gösterme imkanı ile pazarlama avantajı sağlamakla birlikte projeyi kontrol eden onay mühendisine fiziksel durumla ilgili mutlak bir görüntü sağlar.

Katı Model
DİPOS, müşterilerin proje oluşturma sürecini dijital ortama taşır.Tekhnelogos

Altunizade mahallesi Mahiz İz caddesi No: 30/1 Üsküdar, İstanbul, Türkiye